Ismét egy epermisu az unokának. Ezúttal a ballagására. Kis eltérések vannak csak, és ezt is nagyon dicsérték. Fázisfotókért katt ide.
Hozzávalók:
Elkészítés: Először a hársteát készítjük el. 4 dl forró vízbe mártjuk a teatojásba szorított virágokat. Amíg a többi elkészül, ki is adja az ízét, illatát. A meggyet közben kimagozzuk, és fél kg-t használunk fel. Egy lábasba öntjük a teát, és kiegészítjük a levét kb 6 dl-re. Ebben megfőzzük a gyümölcsöt és a fűszert az édesítővel vagy cukorral. A végén a tejben elkeverjük a lisztet, és behabarjuk vele a levest.
Nagyon sok új betegség van. Bár a cukorbetegség nem új, de soha nem volt ennyi ember érintett, és egyre rosszabb a helyzet. Már a gyerekek körében is megjelent. A napi 5 testnevelés ellenére is sok a túlsúlyos gyerek. Persze nem lehet csodálkozni, hiszen nagyon sok édességet esznek, üdítőket isznak, és sokat ülnek a számítógép előtt.
Sok betegség stressz alapú. Ez ugyanis egy anyag, mai felhalmozódik a szervezetben, és ha nem sikerült lebontani, akkor pusztít. Kinek mire van hajlama, azt roncsolja. Az én családomban a magas vérnyomásra van hajlama, és az ebből eredő szívproblémákra. Gézáéknál a cukor és a szívproblémák szintén. Nekünk is többet kellene mozognunk.
Az Agapé egy nagyon jó műsor a tv-ben, és a youtube-on is meg lehet nézni. Ez az adás jó ötleteket ajánl a stressz kezeléséhez.
Itt látható. Stressz helyett lelki béke.
Ha már kialakult a cukorbetegség, vagy inzulin rezisztencia, ami az előszobája, akkor diétázni kell. Mérni a szénhidrát bevitelt, kerülni bizonyos ételeket, de odafigyeléssel nagyon jókat lehet enni. Az 1-es cukorbetegségről nincs tapasztalatom, de azt tudom, hogy a 2-es inkább életmód hatására, mint öröklés vagy más módon alakul ki.
Összegyűjtöttem néhány receptet a cukrosoknak. Főleg süteményeket, mert ez a legnagyobb fájdalom, pedig kiválóan lehet helyettesíteni a nem ajánlott összetevőket.
Jó főzést-sütögetést kívánok!
Volt még néhány szem öreg krumplim. Először gombócot akartam készíteni belőlük, de aztán kellett köret a sült tarjához, így emellett döntöttem. A férjem el volt ragadtatva, pedig ritkán használ nagy dicséreteket. Nagyon finom!- Gyakran ez a maximum, de ennek is örülök. Ráadásul ha megkérdezem, hogy mit főzzek, rendszerint azt válaszolja, hogy Nem tudom. Akkor kis tudja?-szoktam visszakérdezni ilyenkor. Na, ez a pirított kumpli biztos hamar sorra kerül, mert külön megjegyezte.