2026. május 5., kedd

Epermisu

 

A legidősebb unokámat felvették abba a gimnáziumba, ahova nagyon készült, és kérdésemre, hogy mit süssek neki, epres tortát kért. Végül is egy sütés nélküli desszertre esett a választásom, ami a jól ismert tiramisu alapján készült, és ehhez hasonlóan készült. 

Sajnos nem lehetett szeletelni, de nagyon ízlett mindenkinek. Napokig ették, mert nagyon nagy adag lett. Majd legközelebb jobban átgondolom a mennyiséget.

Hozzávalók:
40 dkg babapiskóta
35 dkg eper
15 dkg porcukor
1 vaníliás cukor
6 dl tejföl
4 dl Hulala
Elkészítés: 
A Hulalát jól felverjük. Az epret megmossuk, és pürésítjük. A tejfölhöz keverjük  a cukrokat, majd az epret és a Hulalát is. Hagyunk egy kis epret és habot a díszítéshez. Egy kerámia tál aljára rakosgatunk egy sor babapiskótát, megkenjük a krém harmadával, rá a piskóta, krém, piskóta, krém. Végül tetszőlegesen díszítjük. Legalább egy éjszakára tegyük hűtőbe, hogy a babapiskótát átjárja a krém. 



6 megjegyzés:

  1. Hű, de jól néz ki !!!
    Ha hiszed, ha nem, pont ma szerettem volna ilyen epres tiramisut csinálni, de valószínűleg klasszikus fog készülni, közkívánatra.

    VálaszTörlés
    Válaszok
    1. Remélem, hogy mègis elkészíted egyszer.

      Törlés
  2. Unokádnak gratulálok ! Nagyon finom édességet készítettél gondolom sem a mennyiségre sem a minőségre nem volt panasz😊 A hagyományos tiramisut is én tejföllel készítem és nagyon finom.

    VálaszTörlés
  3. De szép lett, és biztos nagyon finom is volt!
    Unokádnak pedig gratulálok, és jó tanulást, amikor oda kerül!

    VálaszTörlés
  4. Nagyon guszta, már a látványa is csodás. Gratulálok az unokádnak a sikeres felvételihez! Én is készítettem már epermisut, és nagyon szerettük.

    VálaszTörlés
  5. Éva, Katalin, Gizi! Köszönöm. Remélem, hogy jól megy majd neki a tanulás.

    VálaszTörlés