A legidősebb unokámat felvették abba a gimnáziumba, ahova nagyon készült, és kérdésemre, hogy mit süssek neki, epres tortát kért. Végül is egy sütés nélküli desszertre esett a választásom, ami a jól ismert tiramisu alapján készült, és ehhez hasonlóan készült.
Sajnos nem lehetett szeletelni, de nagyon ízlett mindenkinek. Napokig ették, mert nagyon nagy adag lett. Majd legközelebb jobban átgondolom a mennyiséget.
Hozzávalók:40 dkg babapiskóta35 dkg eper
15 dkg porcukor
1 vaníliás cukor
6 dl tejföl
4 dl Hulala
Elkészítés:
A Hulalát jól felverjük. Az epret megmossuk, és pürésítjük. A tejfölhöz keverjük a cukrokat, majd az epret és a Hulalát is. Hagyunk egy kis epret és habot a díszítéshez. Egy kerámia tál aljára rakosgatunk egy sor babapiskótát, megkenjük a krém harmadával, rá a piskóta, krém, piskóta, krém. Végül tetszőlegesen díszítjük. Legalább egy éjszakára tegyük hűtőbe, hogy a babapiskótát átjárja a krém.
.png)

Hű, de jól néz ki !!!
VálaszTörlésHa hiszed, ha nem, pont ma szerettem volna ilyen epres tiramisut csinálni, de valószínűleg klasszikus fog készülni, közkívánatra.
Remélem, hogy mègis elkészíted egyszer.
TörlésUnokádnak gratulálok ! Nagyon finom édességet készítettél gondolom sem a mennyiségre sem a minőségre nem volt panasz😊 A hagyományos tiramisut is én tejföllel készítem és nagyon finom.
VálaszTörlésDe szép lett, és biztos nagyon finom is volt!
VálaszTörlésUnokádnak pedig gratulálok, és jó tanulást, amikor oda kerül!
Nagyon guszta, már a látványa is csodás. Gratulálok az unokádnak a sikeres felvételihez! Én is készítettem már epermisut, és nagyon szerettük.
VálaszTörlésÉva, Katalin, Gizi! Köszönöm. Remélem, hogy jól megy majd neki a tanulás.
VálaszTörlés