2026. június 22., hétfő

Epermisu+

 




Ismét egy epermisu az unokának. Ezúttal a ballagására. Kis eltérések vannak csak, és ezt is nagyon dicsérték. Fázisfotókért katt ide.
Hozzávalók:
40+ dkg babapiskóta
35 dkg eper
10 dkg porcukor
1 vaníliás cukor
6 dl tejföl
2 dl habtejszín
1 habfixáló
------
-tetejére:
2 dl habtejszín
porcukor
1 habfixáló
eperszemek
Elkészítés: 
A 2 dl tejszínt jól felverjük a habfixálóval. Az epret megmossuk, és pürésítjük.  Hagyunk egy kis epret és habot a díszítéshez. A tejfölhöz keverjük  a cukrokat, majd az epret és a tejszínhabot is. Egy kerámia tál aljára rakosgatunk egy sor babapiskótát, megkenjük a krém harmadával, rá a piskóta, krém, piskóta, krém. Először csak 40 dkg babapiskótát vettem, de valamiért most nem lett elég, ezért 5 perccel zárás előtt elrohantam a boltba, és éppen kaptam még egy zacskóval. 
Végül a második 2 dl tejszínt is felverjük a habfixálóval, és rásimítjuk. Eperszemekkel és citromfűlevéllel díszítjük. Legalább egy éjszakára tegyük hűtőbe, hogy a babapiskótát átjárja a krém. 




Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése