Van klímánk, de 27 fog alatt nem szoktuk bekapcsolni. Lehet, hogy furcsának hat, de klímavédelmi szempontok is vezetnek bennünket. Régen is volt hőség, és mégis kibírtuk valahogy. Azért néha jól esik a hűs szellő, de egész nap sosem megy. Inkább csak 1-1 órára.
Mivel ilyenkor nem tanácsos a sütőt bekapcsolni (szegény pékek!), egy egyszerű sütivel készültem vasárnapra, bár az elnevezés nem is fedi a valóságot, mert a mikró készítette 3 perc alatt! Sima liszttel és cukorral is készíthető, akkor 2 kanál tej is elég.
Ez a sütemény tulajdonképpen a kevert/bedobálós vagy gyümölcskalács és a bögrés süti átalakítása.
Hozzávalók:l4 evőkanál teljes kiőrlésű tönköly búzaliszt
1 teáskanál 1:4 édesítő
1 teáskanál vaníliaaroma
1 teáskanál sütőpor
4 evőkanál tej
2 evőkanál olaj
1 egész tojás
---
meggyszemek
Elkészítés: A száraz anyagokat összekeverjük, beleütjük a tojást, kicsit felverjük, majd a többi folyékony anyaggal simára keverjük. Két fagylaltos pohárban osztjuk el, beledobálunk néhány meggyszemet. Az egyikbe lisztezve kerültek a gyümölcsök, a másikba nem. Az elsőnél nem süllyedtek le. A legmagasabb fokozatra tesszük be a mikróba. Nálunk ez 750 W. Ha letelt az idő, még fél percet várunk, mielőtt kivesszük. Ki is boríthatjuk, és villával vagy kanállal fogyasztjuk.
Bibliás elmélkedés:Izráelben gyakran volt szárazság. Az eső nagyban függött attól, hogy a nép engedelmes volt Istennek, vagy a bálványok felé fordult. Isten azt ígéri, hogy:
"Ha engedelmesen hallgatsz az Úrnak, a te Istenednek szavára, ha megtartod és teljesíted mindazokat a parancsokat, amelyeket ma parancsolok neked, akkor....áldott leszel a városban és áldott leszel a mezőn...elhalmoz téged az Úr minden jóval...és esőt ad földedre, amikor csak kell...."
Vajon akkor miért van ilyen kevés eső? Minek tudható be a globális felmelegedés? Talán nem vagyunk engedelmesek? Nem bizony. A nép elhagyta a Biblia Istenét, sőt az európaiakban már az az egyszerű vallásos érzület is nagyban hiányzik, ami még a környező népeknél megvan. A fogyasztás, a tárgyak felhalmozás lett a célunk a lelki békesség és a rendezett istenkapcsolat helyett, pedig Jézus arra figyelmeztet, hogy
"...az én országom nem evilágból való." János evangéliuma 18. rész 36. vers.
"Ne aggodalmaskodjatok a ti életetek felől, hogy mit egyetek és igyatok, mibe öltözködjetek, mert tudja a ti mennyei Atyátok, mire van szükségetek, mielőtt kérnétek tőle. keressétek először Isten országát és az ő igazságát, és mindezek ráadásul megadatnak néktek...elég minden napnak a maga baja."
Néha nehéznek érezzük az engedelmességet. A környezetünk bútorcserében, lakásfelújításban gondolkodik, minden évben külföldi utakat tervez. Lehet, hogy nekünk ezzel szemben napi kenyérgondjaink vannak. Legyen bátorító ez a fenti igeszakasz: Jézus Krisztusért Isten megbocsátja a bűneinket, erőt és békességet ad a napi terhek hordozásához.
Esőért és másért is lehet imádkozni:
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése